Auto aastal 2050
Tuleviku autod võiksid olla praegustest hoopis erinevamad. Mina loodan kunagi kohata hästi põnevat autot.

Sellel autol on kandilised rattad, kuid sõita saab ta sellegi poolest väga hästi ning selliste ratastega pole mäenõlvadel  tagurpidi veeremise hirmu. Auto saab sõita nii vee alla kui ka vee peal. Kui autole midagi öelda, näiteks muutu nähtamatuks, siis ta täidab korralduse kohe. Seega ta saab muutuda nähtamatuks ja vajadusel käsu peale nähtavaks ka. Autosse mahub sisse 70 inimest. Keegi ei oska küll täpselt selgitada, kuidas nad kõik  sinna sisse saavad, kuid kui sisse püüab pressida seitsmekümne esimene, ei lähe auto lihtsalt käima.

Sisu on loomulikult nahkne, istmed on jäätise kujuga ja tuletavad sisseistujale seda maiust kohe meelde, et sõitjad ei unustaks avada autokülmikut. Külmkapis on alati igale sõitjale jäätis ja just selle maitsega , mis kellelegi meeldib. Kui keegi sõidab esimest korda, piisab tal ainult külmiku uksele vajutada oma näpujälg ja kohe on kapis ka talle sobiv jäätis.

Autol on roosad silmad, nendega näeb ta nii valges kui ka pimedas ning mingeid eraldi tulesid polegi vaja.

Üks hea asi on veel, mis muudab selle auto väga ihaldatavaks väikeste laste vanematele. Nimelt seda sõiduriista saab muuta väiksemaks, lausa mänguauto suuruseks. Kui isa-ema on õhtul töölt koju jõudnud, pole mingit garaaži vaja, sest auto muudetakse mänguautoks ja lapsed saavad sellega mängida. Hommikul muudetakse auto jälle suureks ja kogu pere ruttab sellega mõnusalt tööle.

Ma loodan, et aastaks 2050 on selline auto juba ehitatud ja mina saan ka sellega sõita.

Kristel
5. klass
Peugeoti võistlusel ULMELISED AUTOD AASTAL 2050 juhuvalimikuga näitusele sattunud jutt

Viimati uuendatud ( reede, 18 märts 2016 )