Teaduse populariseerija Palupera Põhikool on edukalt läbinud Digikiirendi programmi 2021 Mõisakool Kiusamisvaba kool põhitaseme märgis Tervist edendav kool
Hea kooli teerajaja 2019 Hea kooli edendaja 2021 Taimne teisipäev
Haridus on see, mis pärast koolis õpitu unustamist järele jääb
p-koolimaja.jpg
Talvemuinasjutt

Elas kord üks päkapikupere, kuhu sündis väike päkapikupoiss. Päkapikupoisi nimeks sai Neemo. Kui Neemo sündis, oli ta ime-imetilluke. Paari aasta pärast oli poiss juba kosunud ja natuke pikemaks sirgunud, kuid ikka oli ta väike, kõige väiksem.

 
Saabus aeg, mil Neemol tuli kooli minna ja õppima hakata. Algul õppis poiss väga hästi, kuid mida suuremaks ta sai, seda vähem ta viitsis õppida. Lõpuks sai ta hädavaevalt kolmed kätte. Ema ja isa olid Neemo pärast väga mures. Küll proovisid nad heaga ja siis jälle kurjaga, kuid asi ei paranenud põrmugi. Lõpuks teatas Neemo oma isale, Jõuluvanale, et tema ei taha enam koolis käia ega õppida. Jõuluvana oli väga ehmunud ja küsis: „Aga, Neemo-pojuke, kuidas siis nii? Sa pead ometi õppima pakkima ja kingitusi tegema!“ Neemo aga palus härdalt: „Palun, isa! Ma ei jõua enam õppida! Palun lase mul lihtsalt pakkepabereid maalida.“ Jõuluvanal hakkas poisist kahju ja ta lubas Jõulumemmega, Neemo emaga, rääkida. Ei leidnud vanemad muud lahendust, kui poeg tööle panna. Neemo oli õnnelik ning eluga väga rahul. 
 
Paari aasta pärast oli aga maalermeistril tööst isu täis ja ta läks jälle vingudes isa juurde: „Ma ei taha enam tööd teha, palun luba mul kooli tagasi minna!“ Jõuluvana vaatas pojale otsa ja lausus tõsiselt: „Pojuke, nii see asi küll ei käi! Ei tahtnud enam koolis käia, ei käinud! Tahtsid tööle, said! Ja nüüd tahad jälle kooli! Ei, nii see asi küll ei käi! Sa jääd tööle!“  Neemo läks uksi paugutades tuppa, istus ja mõtiskles ning leidis lõpuks, et ta tõesti on halvasti käitunud. Ta otsustas, et hakkab korralikult tööle ning saab kunagi samasuguseks heaks Jõulutaadiks nagu ta isa. 
 
Neemo läks isa juurde ja palus andeks. Edaspidi töötas ta korralikult hommikust õhtuni ning sai kõigi aegade parimaks päkapikuks. Veel praegugi töötab ta oma isa juures ning toob meie sussidesse maiustusi.


Helin
9. klass

Viimati uuendatud ( reede, 18 märts 2016 )
 
Palupera Põhikool, Palupera küla 67511, Elva vald, Tartumaa.