Printsess nimega Padi

Elasid kord kuningas ja kuninganna. Ühel heal päeval täitus nende suurim soov ja nad said endale imekauni tütre. Juhtus aga kurb lugu: kuninganna suri pärast tütre ilmaletoomist. Kuningas ei osanud tütrele ilusat nime panna. Esimesena tuli talle meelde Padi. Kuninga jaoks kõlas see ilusalt ja nii saigi tütre nimeks Padi.

Möödus kakskümmend pikka aastat ja Padi sirgus kauniks naiseks. Kuningas oli aga raskelt haige, kuid tema viimane soov oli veel täitumata. Kuningas soovis, et ta saaks vanaisaks, tema tütar Padi ei olnud aga veel mehele saanud.

Padi otsustas endale meest otsima hakata. Möödus aasta ja teinegi, kuid Padi ei olnud ikka veel endale meest leidnud. Ta mõistis, et asi on tema nimes. Padi rääkis sellest oma isale ja kuningale tuli suurepärane mõte. Ta otsustas korraldada proovilepaneku, kutsuda kokku kõik vabad ja vallalised noormehed. Need peavad seisma ükshaaval printsessi ette ja see noormees, kes naerma ei hakka ja võtab printsessi tõsiselt, saab tema meheks.

Määratud päeval istus Padi oma troonile. Tema ees järjekorras seisid tuhanded mehed. Printsessi ette astus esimene mees. Kui jutt juba alata sai ja üksteise nimesid küsiti, vastas Padi: „Minu nimi on Padi.“ Mehe suust purskus naer ja ta astus ukse poole. Samasugune lugu juhtus ka järgmise mehega, ja järgmise mehega, ja järgmise mehega...

Päeva lõpuks olid peaaegu kõik mehed ära käinud ja lahkunud suure naeruga. Padi oli juba lootuse kaotanud. Järjekorda oli jäänud veel üksainukene mees ja printsess oli kindel, et ka tema lahkub naeruga.

Noormees astus printsessi ette ja alustas juttu ning küsis tema nime. Padi tõmbas hinge ja lausus: „Ma tean, et sa hakkad naerma, aga mu nimi on ... Padi.“ Noormehe pilk jäi maha ja ta vastas : „Ära muretse, minu nimi on Tekk.“ Padja silmad lõid särama ja ta hüüdis rõõmsalt oma isale, et see noormees on see õige.

Möödus vaid nädal, kui Tekk juba kuninga käest tema tütre kätt palus. Kuningas oli rõõmuga nõus ja ka Padi oli väga õnnelik. Padjast sai kuninganna ja Tekist kuningas ning neil sündisid kaksikud, kellele nende vanemad panid nimeks Lina ja Püür. Kuninga soov täitus ning Padi ja Tekk oma lastega elasid õnnelikult elu lõpuni.

Alice
Palupera põhikool, 7. klass
Steni Roosi muinasjutuvõistlusel eripreemia saanud töö

Viimati uuendatud ( reede, 18 märts 2016 )