Teaduse populariseerija Tervist edendav kool Mõisakool Kiusamisvaba kool põhitaseme märgisHea kooli teerajaja 2019
Õppetöökorralduse põhimõtted epideemiliste viiruste (COVID-19) leviku tingimustes:

kooliaasta kulgeb tavapärase õppetöö korraldusega maandades võimalikke haigestumise riske.

• Haigusnähtudega õpilased ja koolitöötajad kooli ei tule.
  • Tekkinud haigussümptomite korral tuleb pöörduda perearsti poole.
  • Koolihoonesse sisenemisel tuleb desinfitseerida käed paigaldatud kätepuhastus jaamades.
  • Korrapidaja õpetaja mõõdab koolihoonesse sisenejatel enne õppepäeva algust kehatemperatuuri. Palavikuga õpilasi, töötajaid hoonesse ei lubata. Palavikus õpilaste vanematega kooskõlas saadetakse õpilased koju.
  • Õpilased viibivad sobiva ilma korral vahetundides õues.
  • Päeva jooksul on 25-minutiline õuevahetund. Samal ajal toimub kooliruumide tuulutamine.
  • Koolipäeva jooksul enesetunde halvenedes tuleb õpilasel pöörduda koheselt klassijuhataja poole, kes omakorda teavitab koolijuhtkonda ja tegutseb vastavalt saadud suunistele
  • Kool ei korralda sellel õppeaastal koolireisi. Samuti ei toimu väljasõite õppepäevadele, kus tegevus toimub siseruumides. Koolisisesed üritused toimuvad ainult Palupera põhikooli õpilastele.
  • Vanemad ja külalised üldjuhul koolimajja ette teatamata ei sisene.
  • Maski kandmine on soovitatav.
  • COVID-19 viirusnakkuse korral peres või lähikontaktide hulgas tuleb jääda vastavalt seaduses sätestatud ajaks isolatsiooni. Puudumise põhjusest teavitatakse koolijuhti. Vastav klass jääb kuni nakkusohu kadumiseni distantsõppele.
  • Õppetöö korraldus isolatsiooniperioodil:
    • Klassi isolatsiooniperioodil korraldatakse juhendatud distantsõpe e-õppena põhiainetes vastavalt selleks perioodiks koostatud tunniplaanile kasutades erinevaid keskkondi ja võimalusi (zoom, meet, videotund jne).
    • Vastav tunniplaan edastatakse õpilastele e-Kooli kaudu.
    • Tunni läbiviimise viisi otsustab aineõpetaja.
    • Õppetunde viiakse põhiainetes läbi kuni 50% ulatuses nädala tundide mahust ja mitte üle kolme tunni päevas.
    • Oskusainetes korraldatakse õppetöö (ainete vaheline lõiming) loovtööde kaudu.
Viimati uuendatud ( reede, 20 november 2020 )