Teaduse populariseerija Palupera Põhikool on edukalt läbinud Digikiirendi programmi 2021 Mõisakool Kiusamisvaba kool põhitaseme märgis Tervist edendav kool
Hea kooli teerajaja 2019 Hea kooli edendaja 2021 Taimne teisipäev
Haridus on see, mis pärast koolis õpitu unustamist järele jääb
kool_uuskatus.jpg
Minu Eestimaa

Me kõik elame ühel pisikesel maalapil. Selle maa nimi, kus elab peaaegu 1,4 miljonit inimest, on Eestimaa.
Eestimaa on olnud juba vanast ajast üks ihaldatuimaid riike. Seda maad on endale proovinud võita sakslased, rootslased, venelased, poolakad...


Eestil on suurepärased mereteed ja  mitmekesine maismaateedevõrk, mis on kaubavahetuse jaoks oluline. Juba Hansa- aegadest peale on Eestis olnud väga hea kaubelda ja see on rikastanud meid erinevate maade kultuuriga ning  toonud meile teised maailmamaadki lähemale. Kuid see ei ole ainus asi, mis teeb Eestist erilise ja ainulaadse maa.


Eesti on päris palju omandanud kuulsust sellega, et eestlased on laulurahvas. Eestis on omad laulu-ja tantsupeod. Laul on olnud eestlastele saatjaks hällist hauani. Laul on see, mis meid seob ja ühte liidab. Laulu abil oleme saanud üle igast  vaevast. Lauldes saime vabaks orjuserüüst. 


Väga palju on loodud laule, mis räägivad Eestist  ja eestlastest. Ma arvan, et igal eestlasel on südames laul. „Eesti muld ja Eesti süda“, „Koit“,  „Mu isamaa“ –kes meist ei teaks neid  laule? Neid laule lauldakse tavaliselt püsti seistes ja pisarad põskedel voolamas...


Eesti muld on mustem, eesti taevas on siniseim, eesti põllud on viljarikkamad. Eesti hommik, õhtu ja öö on ilusamad  kui kuskil mujal. Eesti metsad on kõige rohelisemad,  tihedamad ja saagirikkkamad. Mets on olnud meie esivanematele kaitseks ja mets on aidanud hinge sees hoida ka kõige raskematel nälja- aastatel.


Eesti võib tunduda võõrale inimesele lihtsa, väikese ja tavalisena. Aga meile on Eesti ainus- nii armas ja kallis maa.
Eesti kõige tähtsam vara on siiski inimesed- rahvas. Inimesed on need, kes annavad igale riigile oma näo ja ilu. Meid teatakse maailmas tublide ja tõsiste töömeestena. Meid peetakse kinnisteks, aga kindlameelseteks ja ausateks.
Meil on tublid spordivõistlejad- nagu Erki Nool ja Gerd Kanter jt., kes on mõlemad osalenud olümpiamängudel ja võitnud kuldmedali. Nende üle oleme me väga uhked.


Ma arvan, et Eesti on minu jaoks kõige armsam ja kallim riik üldse maailmas. Siin elavad mu vanemad, siin on minu kodu. Siin on kõik need armsad ja tähtsad asjad, mida ma vajan ja armastan.


Kui me hoiame kokku, oleme tugevamad, sest oleme kõik koos ja armastame oma maad ja rahvast. Me ei taha loobuda sellest, mis meil on. Eesti on meie maa ja me ei anna seda teistele. Koos suudame me kõike, koos suudame muuta elu Eestis paremaks. Koos suudame muuta ka maailma paremaks!


Hanna – Liisa
Palupera põhikool
7.klass
UNICEFi esseekonkursil esile tõstetud töö

Viimati uuendatud ( reede, 18 märts 2016 )
 
Palupera Põhikool, Palupera küla 67511, Elva vald, Tartumaa.